Artykuły

Chorzów. "Na czworakach" z Polonii w Rozrywce

Tego wydarzenia absolutnie nie mogą przegapić miłośnicy talentu Jerzego Stuhra. Na deskach Teatru Rozrywki zaprezentowany zostanie gościnny spektakl "Na czworakach" Teatru Polonia z Warszawy w reżyserii i z udziałem tego cenionego aktora w głównej roli.

Sztuka naszego "współczesnego klasyka" polskiego teatru, czyli Tadeusza Różewicza jest Stuhrowi bliska, ponieważ aktor przed laty poświęcił jej swoją pracę magisterską. Ale podobno dopiero teraz - jako doświadczony artysta - potrafi zrozumieć w pełni. Przyznaje nawet, że jego życie potoczyło się podobnie, jak życie bohatera

"Na czworakach" - dostąpił wielu zaszczytów, był laureatem licznych nagród, brylował w swoim środowisku. Bohaterem dramatu Różewicza jest poeta Laurenty, który zmaga się z brakiem weny.

Dla Stuhra kryzys twórczy jest metaforą odchodzenia świata artystycznego, w jakim się wychował, do lamusa. Dzisiejsza estetyka jest mu coraz bardziej obca. O tym i o braku poszanowania słowa, które zupełnie straciło swoją moc, jest ten spektakl.

Poniedziałek, Chorzów, godz. 17.30 i 20.30, Teatr Rozrywki, ul. Konopnickiej 1. Bilety: 70-140 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji