Artykuły

Płock. Sebastian Ryś opuszcza Teatr Dramatyczny

Nie dalej, jak w sierpniu pisaliśmy, że z płockiego teatru odchodzi Katarzyna Anzorge, która pracowała tu siedem lat. Teraz w jej ślady idzie kolejny młody aktor - Sebastian Ryś.

Na deskach Teatru Dramatycznego występował krócej niż Anzorge, bo od ponad trzech lat. Widzom na pewno dał się zapamiętać jako tytułowy Hamlet ze sztuki Szekspira, ale i z wielu innych różnorodnych ról, np. w spektaklu "Spowiedź masochisty".

Dlaczego zdecydował się odejść? - Jest nowy rok, czas na zmiany, nowe inspiracje, nowy etap w życiu - mówi tajemniczo. Przyznaje, że nie ma już etatu w płockim teatrze, ale nie żegna się z nim definitywnie. - Pewnie pojawię się gościnnie w spektaklach, w których brałem udział. W nowych już nie. Teraz jestem w Warszawie, chcę nadrobić pewne zaległości. Mam w głowie różne pomysły, projekty teatralne, które chcę zrealizować. Czas pokaże, co z tego wyjdzie - przyznaje Ryś.

Co planuje w najbliższej przyszłości? - Myślę nad nowym monodramem, który już napisał mi Antoni Winch. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów. Chcę skupić się na teatrze, realizować własne pomysły. Ale jednocześnie jeśli pojawi się możliwość stałej współpracy z jakimś teatrem, myślę, że mógłbym te dwie rzeczy połączyć - mówi aktor.

Jak pracowało mu się w Płocku?- Przez te lata spotkało mnie wiele pięknych zdarzeń. Dobrze wspominam takie sztuki jak "Trzech mężczyzn w różnym wieku" czy "Hamlet". Tutejszy teatr jest piękny i z dużym potencjałem, ale trzeba iść dalej - przyznaje nasz rozmówca.

Sebastian Ryś zdradza też, że niedługo czeka go kolejny wyjazd do Stanów Zjednoczonych: - Moja ostatnia podróż była śladami Jana Karskiego, być może tym razem będzie podobnie.

Przypomnijmy, że aktor w ubiegłym roku został nagrodzony prestiżową nagrodą Strzała Północy 2015 na festiwalu teatralnym w Koszalinie za debiut w monodramie "Zupa rybna w Odessie". Spektakl w reż. Julii Mark opowiada o fantastycznej historii Jana Karskiego, emisariusza polskiego rządu w czasie II wojny światowej. A w marcu na ekrany kin wejdzie film "Historia Roja" w reż. Jerzego Zalewskiego z drugoplanową rolą Sebastiana Rysia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji