Artykuły

Częstochowa. "Kalino malino czerwona jagodo" z Warszawy

Radosna i wzruszająca opowieść o kobietach, w której można odnaleźć ślady własnych emocji i wspomnień, w styczniu na scenie Teatru Mickiewicza. Premiera spektaklu odbyła się w 2012 roku w Studiu Teatralnym Koło.

Cztery stare kobiety narzekające na zdrowie na przydrożnej ławce, na oczach widzów zamieniają się w młode dziewczyny, które opowiedzą historie stare jak świat: o pierwszym zauroczeniu, zalotach, miłości, małżeństwie i życiu, które nie zawsze było tylko "długie i szczęśliwe". Wspomnienia podziałają na nie jak eliksir młodości. W umownej przestrzeni stworzą na powrót świat, który istnieje wyłącznie w ich pamięci. Znów przeżyją i odegrają to, co minione. Kiedy opowieść dobiegnie końca, z powrotem wrzucą na barki sto przeżytych lat. Komizm i refleksyjność spektaklu Igora Gorzkowskiego sprawia, że wytarte powiedzenie "mądrość ludowa" nabiera zupełnie nowego, przejmującego sensu.

***

15 stycznia - 17 stycznia, godz. 19.

Bilety w cenie: 30 zł- wszystkie bilety na piątkowe przedstawienie 15.01 (Premiera Nauczycielska), sobota Premiera- bilety parter - 50 zł, balkon- 40 zł,

spektakl w dniu 17.01 - parter- 40 zł (normlany) 35 zł (bilet ulgowy), balkon : normalny 35 zł, ulgowy - 30 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji