Artykuły

Częstochowa. "Miłość i polityka" powraca na teatralny afisz

Sylwestrowe atrakcje, jak co roku, zapewnia także Teatr im. Mickiewicza. Z tej okazji przywraca na afisz farsę "Miłość i polityka" w reżyserii Jerzego Bończaka.

Premiera spektaklu odbyła się w 2009 r. Po latach, przy okazji sylwestra wraca na scenę częstochowskiego teatru (w nieco zmienionej obsadzie).

Sztuka Pierre'a Sauvila (w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej) to niestroniąca od zabawnych i zaskakujących dialogów polityczno - erotyczna farsa, którą pomimo francuskiego rodowodu nie jest trudno przenieść na grunt polskich realiów. To rzecz o politycznych aferach, układach oraz wielkiej wartości pieniądza, pełna wybuchów pożądania i zdrad. Demaskacji środowiska dokonują stali bywalcy sceny politycznej - minister i poseł, którzy wprowadzają widza w ciemne strony świata władzy i kariery.

Farsę wyreżyserował Jerzy Bończak, który wcześniej podjął się w Częstochowie realizacji spektaklu "Jeszcze jeden do puli?!".

Na scenie pojawią się również Piotr Machalica, Michał Kula, Teresa Dzielska i Agnieszka Łopacka.

Sylwestrowe spektakle będą dwa - o godz. 18 i 21. Na widzów czeka również okolicznościowy poczęstunek z lampką wina. Wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Osoby, którym nie udało się ich kupić, teatr zaprasza już 2 i 3 stycznia. Spektakle na dużej scenie grane będą o godz. 19. Bilety na parterze kosztują 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe), na balkon zaś 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe). Więcej na teatr-mickiewicza.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji