Artykuły

Łódź. Łukasz Maciejewski nagrodzony

Krytyk filmowy i teatralny, publicysta i pedagog otrzymał nagrodę I stopnia Szkoły Filmowej "za wyróżniającą się pracę zawodową w roku akademickim 2014/2015".

Łukasz Maciejewski od trzech lat jest stałym wykładowcą na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi, jednej z najlepszych uczelni artystycznych na świecie, od lat zwyciężającej w rankingach opiniotwórczych magazynów.

Absolwentami łódzkiej "Filmówki" są między innymi Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has, Roman Polański, Krzysztof Zanussi czy Krzysztof Kieślowski.

Autorski program edukacyjny Łukasza Maciejewskiego doczekał się wyjątkowego wyróżnienia od władz uczelni. Tarnowski krytyk otrzymał bowiem właśnie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień szkoły: przyznaną przez Rektora Nagrodę I Stopnia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi "za wyróżniającą się pracę zawodową w roku akademickim 2014/2015".

Gośćmi zajęć Łukasza Maciejewskiego byli w minionym sezonie między innymi Agata Kulesza, Jan Frycz, Borys Szyc, producent Łukasz Dzięcioł czy dyrektor festiwalu w Gdyni, krytyk Michał Oleszczyk.

Wczoraj, 7 grudnia, specjalnie na zajęcia Maciejewskiego w Szkole Filmowej przyjechała Krystyna Janda, jedna z bohaterek bestsellerowej książki "Aktorki. Portrety".

Wydana przez "Znak" nowa książka Łukasza Maciejewskiego doczekała się już kilkudziesięciu entuzjastycznych recenzji, wielu omówień telewizyjnych i radiowych, odniosła również ogromny sukces w rankingach sprzedaży.

Odbyło się już kilka spotkań promocyjnych "Portretów" w których wzięły udział m.in. Jolanta Fraszyńska, Magdalena Zawadzka, Barbara Krafftówna, Joanna Żółkowska, Grażyna Szapołowska, Marzena Trybała, Dorota Segda, Anna Dymna, Emilia Krakowska, Bożena Dykiel, Ewa Dałkowska, Marta Lipińska, Małgorzata Zajączkowska, Ewa Wiśniewska czy Ewa Błaszczyk.

W styczniu 2016 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się tarnowska premiera książki z udziałem Joanny Żółkowskiej, Magdaleny Zawadzkiej i Krystyny Tkacz, potem kolejno spotkania w Katowicach, Warszawie, Koninie, Lublinie, Zielonej Górze i w Wiedniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji