Artykuły

Trójmiasto. Staniek, Korwin i Lulka typami "Sztormu Roku 2005"

W plebiscycie Gazety Wyborczej "Sztorm Roku 2005" Iwona Borawska, dziennikarka Radia Gdańsk w dziedzinie teatru typuje Jarosława Stańka (na zdjęciu) i Macieja Korwina za "12 ławek" i Bruk Festiwal, czyli odważny dialog z hip-hopem oraz Dorote Lulkę za rolę Edith Piaf.

Kupony z głosami Czytelników wybierających Artystę Roku 2005 spływają do nas dużą falą. Dziękujemy i nudni zachęcamy wszystkich do głosowania na artystów, którzy w roku 2005 dokonali czegoś intrygującego, nowatorskiego, poruszającego na gruncie sztuki - jednym słowem, wywalali Sztorm Roku. Tak nazwaliśmy nagrodę, jaką przyznamy w sześciu kategoriach.

Przypominamy nasze nominacje:

Teatr: Paweł Demirski, Krzysztof Gordon, Dorota Lulka, Jarosław Staniek, Teatr Okazjonalny (Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk).

Literatura: Mieczysław Abramowicz, Stefan Chwin, Tadeusz Dąbrowski, Anna Kamieniecka, Mateusz Skutnik.

Rock, jazz, muzyczna alternatywa: Dominik Bukowski, Marcin Dymiter, Leszek Możdżer, zespół Pink Freud (Wojciech Mazolewski, Tomasz Ziętek i Kuba Staruszkiewicz), Mikołaj Trzaska, Michał "Bunio" Skrok.

Muzyka klasyczna: Marek Kuczyński, Michał Nesterowicz, Agnieszka Tomaszewska, Sławomir Wilk, Zespół Państwowej Opery Bałtyckiej.

Film i multimedia: Abelard Giza, Maciej Szupica, Robert Turło.

Sztuki plastyczne: Aneta Szyłak, Piotr Szwabie, Tomasz Zabrocki, kuratorzy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (Jadwiga Charzyńska, Małgorzata Zwolicka, Robert Rumas i Bronisław Małecki).

Faworyci dziennikarzy

O swoich faworytów w plebiscycie Artysta Roku 2005 pytamy codziennie specjalistów - dziennikarzy trójmiejskich mediów. Może ich typy pomogą Czytelnikom w dokomniu wyboru.

Iwona Borawska, dziennikarka Radia Gdańsk:

Niestety, nie czuję się na siłach, aby wypowiadać się we wszystkich kategoriach.

Mam natomiast zdecydowanych kandydatów w dwóch z nich. W kategorii teatr mam kilka nominacji. Jarosław Staniek i Maciej Korwin za "12 ławek" i Bruk Festiwal, czyli odważny dialog z hip-hopem. Dorota Lulka za rolę Edith Piaf, wybitną kreację aktorską i podbicie serc publiczności.

W kategorii literatura Mieczysław Abramowicz za książkę "Każdy przyniósł, co miał najlepszego", czyli za przywrócenie pamięci w oryginalnej formie literackiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji