Artykuły

Warszawa. Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w MTeatrze

13 grudnia o 17.00 MTeatr zaprasza na "A mury runą" - koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Juliana Mere.

"A mury runą" - koncert piosenek napisanych przez Jacka Kaczmarskiego od końca lat 70-tych do końca lat 90-tych czyli w czasach przełomu, gdy w Polsce nastroje społeczne i rosnący bunt doprowadził do rewolucji Solidarności i upadku systemu rządów narzuconych siłą po II wojnie światowej w Polsce i ościennych krajach Europy Środkowej. Bardem tego czasu, najbardziej wyrazistym, młodym i zbuntowanym był Jacek Kaczmarski.

To jego nagrania z nielegalnych taśm magnetofonowych sprawiły, że nastolatek z Krakowa - Julian Mere, zaczął swoją przygodę z piosenką i gitarą, która doprowadziła go do wielu nagród od Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie po Festiwale Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Jacek Kaczmarski swoje myślenie o świecie wyrażał w piosenkach, tak jak Włodzimierz Wysocki w Rosji Radzieckiej czy Bob Dylan w USA. Była w tych piosenkach niezgoda na zastany porządek i chęć zmiany tego świata. Po latach poeta - bard Jacek Kaczmarski zauważył, że świata na swój obraz i podobieństwo nie przetworzy, a ludzi w aniołów nie zamieni, więc sam zaczął opisywać świat w bardziej czarnych barwach, ale starał się nie oszukiwać swoich wielbicieli i sam siebie.

Koncert Juliana Mere to poszukiwanie prawdy o czasie niezapomnianym burzy i naporu, o ludziach którzy uwierzyli, że wreszcie coś mogą w swoim życiu zmienić i o Jacku Kaczmarskim - artyście niezapomnianym, bolącym i wzruszającym.

Julian Mere wystąpi w towarzystwie zespołu Doroty Wasilewskiej (piano, bas, trąbka) - pianistki i aranżerki utworów, grając sam na gitarze. Zapraszamy Państwa na ten niezwykły wieczór.

***

Bilety do kupienia w cenie od 20 do 50 zł w kasach Teatru: Bielańska Scena Kameralna 22 2435484 (13.00-18.00). Kasa na Krakowskim Przedmieściu 22 2432737 (13-18.00). Telefon do rezerwacji 22 8960010 (9.00-17.00).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji