Artykuły

Wojanów. "Ucieczka od prawdziwej miłości" w pałacu

W niedzielę (6.12) o godz. 17.00 w Sali Wojanowskej w Pałacu Wojanów rozpocznie się prezentacja etiudy - mimodramu pt. "Ucieczka od prawdziwej miłości" w wykonaniu Radomira Pioruna, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Wstęp wolny.

Radomir Piorun - aktor pantomimy techniki Motion Capture, związany z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, wykładowca sztuki pantomimy w kraju i za granica, wykonawca i uczestnik projektów parateatralnych i performance, festiwali sztuki ruchu w kraju i za granicą. Reżyserował m.in.: "Deszcz nas zasłania", "Dożywotnio usprawiedliwiony", "Krzesła", "Limb", "Misterium", "Piekło", "Rzeźbiarz", "Serce" i "Quasimodo". We Wrocławskim Teatrze Pantomimy brał udział w produkcjach: "Kaprys", "Tragiczne Gry", "Małpy", "Śmierć w Wenecji", "Galapagos", "Gastronomia", "Stazione Termini", "Szkoła Błaznów" i "Poławiacze papieru".

Człowiek - umieszczony przez swego Stwórcę w ogrodzie Eden podejmuje dramatyczną decyzję, która zmieni dzieje całej ludzkości - ucieka i podejmuje samodzielną, ale i samotną wędrówkę przez życie. Jaka jest cena tej wolności? Co daje człowiekowi jego autonomia? Ile dróg ma każdy z nas do wyboru? Na te filozoficzne pytania autor odpowie językiem teatru gestu, czerpiąc z tradycji pantomimy francuskiej i wieloletniego doświadczenia w pantomimie polskiej.

Prezentowana etiuda - mimodram to historia ujęta w formę gestu scenicznego. Opowiada ona o ucieczce człowieka od źródła miłości. Bohater niejako jest uosobieniem skłonności człowieka do utrudniania sobie dnia codziennego...Połączenie ruchu mima ze piękną muzyką czyni obraz dynamicznym a przez to interesujący w odbiorze. Druga etiuda to abstrakcyjny w swej formie, oparta o symbol jako środek wyrazu historia wewnętrznej walki człowieka. Konieczność podejmowania codziennych wyborów określa kim jesteśmy i dokąd podążamy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji