Artykuły

Kraków. STU dla dorosłych i dla dzieci

W Teatrze STU przygotowania do premiery "Małego Księcia" wg Antoine'a de Saint-Exupéry w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Premiera 6 grudnia.

Wizerunek złotowłosego chłopca w błękitno-czerwonym płaszczyku rozpoznawany jest na całym świecie. Poetycka baśń Antoine'a de Saint Exupery'ego o Małym Księciu, który ze swej maleńkiej, zagubionej gdzieś w Kosmosie planety trafił na Ziemię, stała się jedną z najbardziej popularnych książek XX wieku.

To propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jako bajka dla dzieci "Mały Książę" porusza siłą fantazji, wizją podroży po nieznanych planetach. W swej kosmicznej wędrówce bohater spotyka dziwne istoty - dorosłych. Spojrzenie małego dziecka demaskuje absurdy i pozory ich świata, bezsens życia i działania ludzi, którzy z pola widzenia stracili to, co najważniejsze - drugiego człowieka.

Dla dorosłych będzie to przede wszystkim opowieść o pilocie, który zmuszony do awaryjnego lądowania w sercu Sahary, w chwili najwyższego niebezpieczeństwa i samotności odbywa "podróż w głąb siebie", przywołuje wspomnienia, emocje, które pozwolą mu przetrwać

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji