Artykuły

Wrocław. Monodram Przemysława Wasilkowskiego w Instytucie Grotowskiego

We wtorek, 8 grudnia o godzinie 19.00, w legendarnej sali Teatru Laboratorium, odbędzie się kolejny pokaz spektaklu Przemysława Wasilkowskiego - "Sam".

Monodram oparty na tekstach Samuela Becketta, Sarah Kane i Szekspira jest inspirowany Sztuką jako wehikułem Jerzego Grotowskiego, odkryciami psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella, a w głównej mierze sytuacjami dialogicznymi wynikającymi z autoreferencyjnych struktur narracyjnych monologów beckettowskich.

Ta ostatnia inspiracja jest centralnym polem badawczym Wasilkowskiego, zgłębianym przez niego szczegółowo w kilku ostatnich latach, w pracach zbiorowych (projekt Dynamika Metamorfozy odbywający się w Instytucie Grotowskiego w latach 2012-13) i indywidualnych (roczne stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury na rok 2014).

W badaniu sytuacji dialogicznej twórca korzystał z wiedzy, którą zdobył w Workcenter Jerzego Grotowskiego w Pontederze, gdzie pracował w latach 1994-99 oraz z konsultacji psycholożki Agnieszki Wróblewskiej z Warszawskiej Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces.

Spektakl SAM jest częścią praktyczną doktoratu, realizowanego przez Wasilkowskiego na wydziale aktorskim PWSFTViT w Łodzi, a promotorem jego przewodu doktorskiego jest prof. Krystian Lupa.

Pokaz spektaklu jest niebiletowany, choć ilość miejsc ograniczona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji