Artykuły

Warszawa. Pokaz materiałów z prób Kordovej/Szymanówki w XS-ie

Duet choreograficzny Korina Kordova i Mateusz Szymanówka 26 listopada o 19.00 zapraszają do XS, gdzie zaprezentują materiały z prób do ich nowego spektaklu. Wieczór poświęcony będzie przyjemności.

Nie mam zamiaru karmić twojej niepewności/Chciałam/em, żebyś mnie kochał /Ale wyszło jak zawsze /To nie pierwszy raz, kiedy płacę za przejazd / Dzięki za przejażdżkę donikąd.

"Co ich porusza #1 Przyjemność" to autoterapeutyczny projekt Kordovej i Szymanówki podejmujący temat wewnętrznej i zewnętrznej motywacji do zajmowania się tańcem.

W XS zaprezentują materiały z pierwszej fazy przygotowań do spektaklu, której centralną częścią była praktyka wspólnego przepracowywania doświadczeń związanych z pracą na scenie tańca współczesnego i teatru tańca, a także różnych innych doświadczeń.

Rozmowę po pokazie poprowadzi choreografka i performerka Marta Ziółek.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Centrum w Procesie - pokazy work-in-progress w Centrum w Ruchu"

XS, ul. Narbutta 27A, Warszawa. Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

***

Korina Kordova - niezależna artystka tańca żyjąca w Warszawie. Po ukończeniu studiów dziennikarskich w Sao Paulo pracowała jako tancerka w rodzinnej Brazylii i Holandii. W 2005 roku dołączyła do zespołu Śląskiego Teatru Tańca, w którym spędziła 8 lat. Tworzy spektakle solowe ("Karolina", "Borderline","on 8th boulevard. right after sinuous curves") oraz współpracuje z innymi artystami (Ramona Nagabczyńska, Renata Piotrowska, Isabelle Schad i Przemek Kamiński). Jest współzałożycielką Centrum w Ruchu.

Mateusz Szymanówka - studiował kulturoznawstwo, wiedzę o teatrze i wiedzę o tańcu w Warszawie i Berlinie. Współpracuje z choreografkami i choreografami jako dramaturg. W ostatnim czasie współtworzył projekt "[...,]" Agaty Siniarskiej w komunie//warszawa oraz cykl performansów "#abyss" kolektywu Flesh System (Kordova/Kamiński).

Centrum w Procesie - to prezentacje prób do eksperymentalnych spektakli choreograficznych połączona z rozmową: w ten sposób poszerzamy grono osób zaangażowanych w spektakl, sprawdzamy jak przedstawienie działa w obecności widzów, przyglądamy się dotychczasowym efektom pracy, stawiamy nowe pytania i szukamy na nie odpowiedzi.

Pokazom towarzyszą dyskusje prowadzone przez moderatorów: przedstawicieli środowiska sztuki i tańca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji