Artykuły

Kraków. Laureaci 5. Forum Młodej Reżyserii

Jury 5. Forum Młodej Reżyserii w składzie: Anna Augustynowicz, Grzegorz Jarzyna, Paweł Wodziński, Joanna Szewczyk (sekretarz) postanowiło przyznać nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 000 zł Jędrzejowi Piaskowskiemu, studentowi Akademii Teatralnej w Warszawie za reżyserię przedstawienia pt. "Versus" w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

Jury wyróżniło kierunek poszukiwań twórczych:

1) Patrycji Kowańskiej, studentki PWST im. L. Solskiego w Krakowie - za pracę reżyserską "Mewa. 5 sekund z Czechowa",

2) Michała Salwińskiego, studenta PWST im. L. Solskiego w Krakowie - za pracę reżyserską "Minimum", zrealizowaną w Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie,

3) Agaty Dyczko, studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza za reżyserię przedstawienia "Mały ma dziewczynę", zrealizowaną w Studiu Teatralnym "Koło" i Teatrze Ochoty w Warszawie.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznało 2 nagrody po 5 000 zł każda:

1) Tomaszowi Cyzowi, studentowi Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, za pracę reżyserską "Trzy siostry",

2) Laurze Sonik, studentce PWST im. L. solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, za spektakl "Calineczka".

W tym roku została powołana przez TR Warszawa nagroda dyrektora artystycznego TR Warszawa - "Debiut w TR". Grzegorz Jarzyna przyznał tę nagrodę Jędrzejowi Piaskowskiemu, który otrzymał propozycję wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie artystycznym 2016/17.

Dyrektor Grzegorz Jarzyna zapowiedział, że nagroda będzie przyznawana podczas kolejnych edycji Forum.

TR Warszawa od początku dyrekcji Grzegorza Jarzyny wspiera rozwój nowych talentów teatralnych, zarówno poprzez programy takie jak Teren TR, jak i rezydencje artystyczne, czy spektakle repertuarowe, do realizacji których zapraszani są debiutujący twórcy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji