Artykuły

Częstochowa. Paulina Chapko zagra Ofelię w "Hamlecie"

Do obsady spektaklu "Hamlet" w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo dołączyła właśnie Paulina Chapko. Aktorka, która zagrała w głośnych "11 minutach" Jerzego Skolimowskiego, wcieli się w rolę Ofelii.

Premiera "Hamleta" zainaugurowała poprzedni sezon w Teatrze im. Mickiewicza. Tytułową rolę powierzono Maciejowi Półtorakowi (jego kreację uhonorowano Nagrodą im. Zbigniewa Grucy przyznawaną przez Dziennik Teatralny), Ofelię grała zaś gościnnie Martyna Kowalik. Teraz jej zmienniczką została właśnie Paulina Chapko.

Aktorka pochodzi z Nowego Sącza, jest absolwentką PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Oddziały Zamiejscowe we Wrocławiu). Współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem STU w Krakowie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Paulina Chapko ma na swoim koncie liczne role w filmach fabularnych i serialach. W najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "11 minut" (to polski kandydat do Oscara) wcieliła się w rolę Anny Hellman. Telewidzowie znają ją dobrze z ról w "Dziewczynach ze Lwowa", "Galerii" i "Ojcu Mateuszu". Razem ze swoją siostrą bliźniaczką - Karoliną Chapko, zagrały również w filmie "Oszukane".

Najbliższe spektakle "Hamleta" z udziałem Pauliny Chapko już 19 listopada o godz. 11 i 18. Bilety na dopołudniowy spektakl kosztują 20 zł, na wieczorny - 25 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji