Artykuły

Łódź. "Nabucco" z Rafałem Songanem

Rafał Songan wystąpi w środę (godz. 18.30) w tytułowej partii opery Verdiego "Nabucco".

Baryton, wychowanek łódzkiej uczelni muzycznej, przez lata związany z Teatrem Wielkim (wspomnijmy tylko "Makbeta", Toreadora w "Carmen"), to dziś rzadki gość na macierzystej scenie, choć świetnie wykreowana partia Sharplessa w ostatniej realizacji "Madame Butterfly" Pucciniego wydawała się zapowiadać częstszą obecność artysty na łódzkiej scenie...

"Nabucco" to jedna ze sztandarowych realizacji w Teatrze Wielkim. Od 1987 roku wciąż z powodzeniem wraca do repertuaru. Podniosła, wspaniała muzyczne opowieść, oparta na biblijnym temacie - dziejach Żydów cierpiących pod babilońskim uciskiem - wsławiona została m.in. pieśnią chóru "Va pensiero...".

Pojutrze w obsadzie będą także: Monika Cichocka, Krzysztof Dyttus, Agnieszka Makówka, Krzysztof Marciniak, Andrzej Staniewski, Anna Terlecka-Kierner, Robert Ulatowski oraz chór, balet, orkiestra Teatru Wielkiego. Dyryguje nowy szef artystyczny Wojciech Rodek.

Rafał Songan, prezentujący się na polskich i zagranicznych scenach (w tym na Tajwanie i Martynice), po spektaklu wraca do Szczecina. Przygotowuje partię Renata w "Balu maskowym" Verdiego. Inscenizacja będzie miała premierę za trzy tygodnie i jest uroczystą częścią nowego otwarcia (po przebudowie) Opery na Zaniku. Inscenizację przygotowują łodzianie: Waldemar Zawodziński (reżyseria, scenografia, światło), Maria Balcerek (kostiumy), Janina Niesobska (choreografia, ruch sceniczny).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji