Artykuły

Wałbrzych. Finał Konkursu "Klasyka Żywa" w Teatrze Lalki i Aktora

28 listopada o godz. 19 nastąpi ogłoszenie werdyktu Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka żywa", w ramach obchodów 250-lecia Teatr Publicznego w Polsce. Finał konkursu będzie transmitowany przez TVP Kultura. Na zakończenie wieczoru pokazany zostanie spektakl "Sachem. Wódz Czarnych Węży".

W Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA wzięły udział 83 spektakle z 31 miast. 28 listopada, kiedy ogłoszone zostaną wyniki Konkursu, na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej, klasyczne dzieła twórczo reinterpetowane.

28 listopada stanie się świętem polskiej klasyki w teatrze: tysiące widzów na widowniach, wspólne świętowanie, repertuar podkreślający znaczenie polskiego dramatu w szczególnym dla naszego teatru roku. Ogłoszenie wyników Konkursu KLASYKA ŻYWA to tylko pretekst, by spotkać się w teatrze, który jest dobrem publicznym.

Nieformalnie ustanowione "święto klasyki" nawiązuje do innego wydarzenia tegorocznego jubileuszu - 23 maja na ponad setce polskich scen zagrane zostały spektakle, na które bilety kosztowały symboliczne 250 groszy. Dzień Teatru Publicznego był punktem kulminacyjnym obchodów - finał Konkursu KLASYKA ŻYWA będzie ich symbolicznym zwieńczeniem.

Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji