Artykuły

Zielona Góra. Musical o polskiej szkole w Lubuskim

7 listopada w Lubuskim Teatrze odbędzie się prapremiera "Bestii" Maliny Prześlugi, napisanej specjalnie dla zielonogórskiej sceny, w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Prapremiera sztuki napisanej specjalnie dla Lubuskiego Teatru przez Malinę Prześlugę - "rozchwytywaną" w całym kraju autorkę przedstawień dla młodego widza. "Bestia" w reżyserii Przemysława Jaszczaka jest sztuką na wskroś współczesną. Nastoletni widz znajdzie tu odbicie czasem poważnych, a czasem błahych konfliktów, charakterystycznych dla swojej grupy wiekowej. Widz dorosły będzie mieć okazję zetknięcia się z nielukrowanym obrazem emocji i konfliktów swych dzieci-już-nie-dzieci. Konfliktów - dodajmy - nieraz przed dorosłymi ukrywanych.

Twórcy spektaklu świadomie odżegnują się także od konwencji większości sztampowych i sztucznych amerykańskich musicali i seriali, których akcja toczy się w szkole średniej, typu "High school musical" czy "Glee". wprowadzając do "swojej", polskiej współczesnej klasy gimnazjalnej postacie świetnie znane każdemu uczniowi: Kicie, Głąby, Smutasy, Grzeczną - i oczywiście Bestię.

Jak piszą autorzy przedstawienia: "Bestia jest tajemniczy i milczący. Nosi kolorowe skarpetki do sandałów. Boją się go wszyscy, dopóki w klasie nie zjawi się Nowa W musicalu o polskiej szkole momentami może być śmiesznie. Chwilami głupkowato. Ale czasem będzie gorzko i zupełnie na serio, bo nikt tu nie zamierza nikogo oszukiwać. A bestii być może jest dużo więcej."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji