Artykuły

Bytom. 130 lat minęło, czyli "Baron cygański" w Operze Śląskiej

W sobotę mija dokładnie 130 lat od światowej premiery "Barona cygańskiego". Na tę okoliczność Opera Śląska zaprezentuje swoją rozśpiewaną i roztańczoną wersję operetki Johanna Straussa.

Jej premiera w Bytomiu odbyła się pod koniec 2012 roku i została przyjęta owacyjnie. Jest w niej trochę szaleństwa, za które odpowiada reżyser przedstawienia Henryk Konwiński. Są salta w przód i w tył, jest nawet break dance. Do tego dużo pastelowości i uroku scenograficznego. Ale najwięcej więcej śpiewu i tańca.

Artyści zwracają uwagę swoją dobrą grą. Stworzyli mocno zindywidualizowane postaci, która da się lubić. Żupan, w rolę którego wcielił się Adam Woźniak, jest zabawny, nawet trochę kabaretowy. Arsena - Ewelina Szybilska - pięknie śpiewała i wspaniale poruszała się po scenie. O ile Woźniaka i Szybilską, którzy brali udział w premierowym przedstawieniu, zobaczymy w sobotnim spektaklu, o tyle w role Barinkaya, Saffi i Czipry wcielą się Adam Zdunikowski, Justyna Dyla i Anna Borucka.

Jedną z najbardziej znanych arii jest rozpoczynająca i kończąca tę operetkę "Wielka sława to żart". Słucha jej się znakomicie, a publiczność zawsze opuszcza teatr, mając ją na ustach.

Spektakl odbędzie się 24 października o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji