Artykuły

Olsztyn. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" jedzie w teren

W październiku i listopadzie spektakl "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" Swietłany Aleksijewicz w reż. Krzysztofa Popiołka zostanie zaprezentowany w kilku miastach Polski w ramach programu Teatr Polska.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy informację, że Swietłana Aleksijewicz, autorka m.in. reportażu "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" została laureatką tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Spektakl "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", w reżyserii Krzysztofa Popiołka, od 28 lutego 2015 roku znajduje się w repertuarze Teatru Jaracza. W październiku i listopadzie będzie można zobaczyć go w ramach Teatru Polska w Nidzicy, Ostródzie, Biskupcu, Mrągowie, Iławie i Kętrzynie.

Swietłana Aleksijewicz w swojej książce oddała głos kobietom, które doświadczyły okrucieństwa wojny. Ich historie są pełne smutku, bólu, wzruszeń, stawiają pytania o istotę zła, poświęcenia, ale także miłości. Krzysztof Popiołek, reżyser spektaklu, pragnie pokazać na scenie przede wszystkim autentyzm przeżyć i ekstremalnych doświadczeń.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji