Artykuły

Kielce. Odpadła większość kandydatów na dyrektora Teatru Żeromskiego

Aż dziesięcioro kandydatów na dyrektora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odpadło ze względów formalnych. W grze zostaje dziewięcioro, w tym reżyserka i aktorka Małgorzata Potocka czy piosenkarz Dariusz Kordek.

- Wielu artystom trudno się wkomponować w schemat publicznego konkursu. Na tym etapie nie oceniamy ich doświadczenia, chcieliśmy tylko, by przedstawili dokumenty potwierdzające dorobek - tłumaczy Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za kulturę w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

We wtorek zebrała się komisja, która oceniła kandydatury pod względem formalnym. Przypomnijmy, do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów - dziewiętnaścioro.

Po tym etapie wiadomo, że o stanowisko dyrektora ubiegać się będzie dziewięć osób: Katarzyna Deszcz, Piotr Jędrzejczak, Dariusz Kordek, Tomasz Kordon, Michał Kotański, Katarzyna Nowak, Przemysław Predygier, Małgorzata Potocka oraz Bartłomiej Wyszomirski.

Po pierwszym etapie odpadli m.in. dokumentalista Mariusz Malec czy znany aktor Jerzy Bończak.

Okazuje się, że kandydaci nie przeszli do drugiego etapu z dwóch powodów. - Wymagaliśmy, by przedstawili zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, a tymczasem było zaświadczenie od lekarza innej specjalizacji albo w ogóle - tłumaczy Kowalczyk.

Druga kwestia do udokumentowanie swojego doświadczenia. Wielu kandydatów zamiast przedstawiać umowy czy zaświadczenia, wolało napisać oświadczenie.

Nazwisko nowego dyrektora teatru powinno być znane 26 października. Wtedy to odbędzie się przesłuchanie kandydatów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji