Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Krystyną Tkacz w IT

Dziś, 1 października o godz. 19:00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego Mike Urbaniak porozmawia z Krystyną Tkacz w ramach cyklu "Moja historia".

Krystyna Tkacz jest rodowitą wrocławianką, od małego mającą artystyczne ciągoty. Tańczyć się uczyła w szkole baletowej przy Operze Wrocławskiej, śpiewać w chórze Edmunda Kajdasza, a grać na pianinie i klarnecie w szkołach muzycznych (podstawowej i średniej). To, że będzie aktorką, wiedziała zawsze. Oczywistym więc było, że z pewnością dotrze na egzaminy do szkoły teatralnej. Dotarła do tej warszawskiej i jej nie przyjęto. Powód? "Brak głosu i ograniczona wymowa". To był dla niej cios, ale się nie poddała. Rok później zdała do krakowskiej szkoły teatralnej, choć i tam musiała nieustannie przynosić zaświadczenia lekarskie, że z jej głosem jest naprawdę wszystko w porządku. Udowodniła to zresztą bardzo szybko, wygrywając na trzecim roku studiów drugą nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, a chwilę później - zajmując trzecie miejsce na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Śpiew zostanie z nią już zawsze.

Jednak przede wszystkim gra: w teatrze, w kinie i w telewizji. Na deskach teatralnych debiutuje w poznańskim Teatrze Polskim, ale szybko przenosi się do Warszawy, z którą związana jest do dziś. Gra kolejno w Rozmaitościach, Komedii, Współczesnym, Ateneum i Syrenie - to jej teatry, choć nie odmawia też gościnnych występów na innych stołecznych scenach. W kinie zadebiutowała w "Strachu" w reżyserii Antoniego Krauzego, ale szeroka publiczność pamięta ją głównie z ról w kultowych dziś serialach - Kotkowej z "Alternatywy 4" czy Michalikowej ze "Zmienników".

Dziś niezmiennie gra, także dubbinguje i oczywiście koncertuje. Mierzy się też nieustannie z łatami "aktorki charakterystycznej" i "aktorki śpiewającej" oraz - co najważniejsze - nadal czeka na swoją wielką rolę. /Mike Urbaniak/

Rozmowę z Krystyną Tkacz przeprowadzi Mike Urbaniak - dziennikarz kulturalny. Stały współpracownik "Wysokich Obcasów" i weekendowego magazynu Gazeta.pl. Prowadzi blog panodkultury.com.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji