Artykuły

Tarnów. Laureaci Festiwalu Komedii TALIA 2015

Po obejrzeniu ośmiu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Zespołowi Teatru Bagatela w Krakowie za spektakl "Tato" Artura Pałygi. Spektakl, w którym obok śmiechu jest czułość, obok okrucieństwa szara głupota codzienności, a żywi i zmarli gadają do siebie przez muzykę.

Nadto jury przyznało sześć nagród indywidualnych (w wysokości 2000 zł):

- Małgorzacie Bogajewskiej za reżyserię spektaklu "Tato" w Teatrze Bagatela w Krakowie;

- Justynie Elminowskiej za scenografię do spektaklu "Twardy gnat, martwy świat" Mateusza Pakuły w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach;

- Kindze Piąty za rolę Ciotki Utciszewskiej w spektaklu "Piękna Lucynda" Mariana Hemara w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie;

- Andrzejowi Placie za rolę Człowienia w spektaklu "Twardy gnat, martwy świat" w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach;

- Ewelinie Starejki za rolę Mamusi w spektaklu "Tato" w Teatrze Bagatela w Krakowie;

- Marcelowi Wiercichowskiemu za rolę Ojca w spektaklu "Tato" w Teatrze Bagatela w Krakowie;

oraz wyróżnienie dla młodego aktora (w wysokości 1000 zł)

- Katarzynie Dmoch za role Maryny, Kliminy i Upiora w spektaklu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu.

Trzecie miejsce - w głosowaniu publiczności - zajął spektakl "Wesele" studentów PWST w Krakowie oddział wrocławski wyreżyserowany przez Monikę Strzępkę. Drugie miejsce 'Quo Vadis" z Teatru Łaźnia Nowa wyreżyserowane przez Rafała Rutkowskiego.

Natomiast pierwsze miejsce - wyprzedzając o włos - zajęło przedstawienie PIĘKNA LUCYNDA w reżyserii Eweliny Pietrowiak z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

JOANNA BARAN z Teatru Siemaszkowej z Rzeszowa nagrodzona nagroda ALE AKTOR przez krakowski oddział ZASP za rolę Naci w spektaklu :"Sąsiedzi" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji