Artykuły

Zielona Góra. Lubuski Teatr rusza w objazd

Zielonogórska scena rozpoczęła nowy projekt pod nazwą "Teatr nie gryzie - spróbuj go oswoić". Aktorzy zagrają w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do kultury jest utrudniony.

"Teatr nie gryzie" to projekt Ministerstwa Kultury. Dofinansował on Teatr Lubuski kwotą 50 tys. zł. Aktorzy dotrą do widzów w Trzebiechowie, Zaborze, Krośnie Odrzańskim i Czerwieńsku. Oprócz spektakli, w programie także spotkania, rozmowy, warsztaty, konkursy plastyczne. Po każdym z przedstawień odbędą się spotkania z aktorami wykonującymi spektakl oraz warsztaty prowadzone przez pedagoga teatralnego - teatrolożkę Emilię Adamiszyn. Projekt przewiduje 12 odwiedzin w mniejszych miejscowościach, rozplanowanych do końca listopada.

Teatr Lubuski wybrał swoje trzy spektakle: "Dziewczynkę z zapałkami" [na zdjęciu], "Kopciuszka" i "Bestię". Ten ostatni spektakl jest właśnie przygotowywany. Swoją premierę będzie miał na początku listopada. To współczesna opowieść oparta na motywach "Pięknej i bestii", adresowana do młodzieży gimnazjalnej. Wszystkie wybrane przedstawienia wyreżyserował młody twórca Przemysław Jaszczak, lubujący się w nowatorskich interpretacjach starych, tradycyjnych baśni.

Plan wizyt aktorów w ramach projektu:

"Kopciuszek"

Krosno Odrzańskie - 30.09

Czerwieńsk 07.10

--

"Dziewczynka z zapałkami"

Zabór 13.10

Trzebiechów 21.10

Krosno Odrzańskie 28.10

Czerwieńsk 04.11

--

"Bestia"

Zabór 17.11

Trzebiechów 19.11

Krosno Odrzańskie 24.11

Czerwieńsk 26.11

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji