Artykuły

Chorzów. Finał Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

W najbliższy weekend odbędzie się finał dziewiątego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

W piątek, 28 sierpnia, organizatorzy zapraszają na dwa spektakle: o godzinie 20:00 "Miód, albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem" [na zdjęciu] - kolejna komiczna propozycja Tomasa Svobody, absurd, czeski humor i niespodziewane zwroty akcji, czyli wszystko, co najlepsze w Teatrze Ludowym z Krakowa. O godz. 22:00 plenerowy finał pod wieżą Prezydent: "Golem Godula" w wykonaniu Teatru HoM: opowieść o śląskiej legendzie w stylu steampunk. Na plenerowy finał wstęp wolny.

***

28 sierpnia o 20:00

Teatr Ludowy (Kraków)

"Miód, albo jak chciałam się bzykać" z Tomaszem Schimscheinerem

Dla Tomáša Svobody rzeczy niemożliwe nie istnieją. Podobnie jak nie istnieją do znudzenia powtarzane scenariusze damsko-męskich historii. Ten autor i reżyser staje się na teatralnych scenach mistrzem absurdu, a i celnym obserwatorem rzeczywistości. Zestawia te dwa skrajne podejścia w znakomitych historiach, a obecność nieskrępowanej wyobraźni tłumaczy kolejnymi snami. Owszem, oniryczny charakter opowieści pozwala na dowolne szaleństwa. Ale pomysły z pogranicza jawy i snu Svoboda rozwija rewelacyjnie.

Od Teatru Ludowego:

Ta komedia przeszła już "próbę ogniową" podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wejdzie do naszego repertuaru. Zaprzyjaźniony z nami czeski reżyser i dramaturg przeniósł swoją sztukę w nasze realia, Teatru Ludowego, jest zatem jeszcze śmieszniej ale też niegłupio!

W sztuce znajdą Państwo zarówno instrukcję jak pozbyć się ze swojego pięknego snu niepożądanego intruza, topiąc go w miodzie, przestrogę, czym może grozić uprawianie miłości ze śpiącą kobietą i życiową mądrość o tym, że jesteśmy jak jeże na zamarzniętej ziemi: jest nam zimno, więc tulimy się do siebie, ale jesteśmy jeżami, więc ranimy się kolcami

Wejściówki w cenie 20 zł można kupować w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d) oraz w sieci ticketportal.pl

***

28 sierpnia o 22:00

widowiskowy finał pod Wieżą Prezydent - spektakl plenerowy

Teatr HoM (Tychy)

"Golem Godula"

Historia (czy raczej legenda) Karola Goduli, niezwykle barwnej a zarazem tajemniczej postaci Śląska okresu industrializacji, przedstawiona w stylistyce steampunk.

Spektakl nagrodzony na XLII Tyskich Spotkaniach Teatralnych

Wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji