Artykuły

Malezja. Anna Skubik w monodramie o Marlenie Dietrich

Anna Skubik pokaże monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego na międzynarodowym George Town Festival w Penang.

Monodram Anny Skubik "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego zostanie zaprezentowany podczas George Town Festival - jednego z najważniejszych festiwali w Azji. Podczas 31 festiwalowych dni 200 000 widzów weźmie udział w ponad 100 wyjątkowych wydarzeniach: spektaklach, koncertach, wystawach, projekcjach i akcjach w przestrzeni miejskiej

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" to intymny portret nie tylko gwiazdy kina, ale przede wszystkim kobiety. To bilans tego, co zostało poświęcone dla miłości

i piękna, opowieść o cenie, jaką trzeba zapłacić za pakt ze sławą, o sile namiętności i uzależnieniu od własnej legendy.

Anna Skubik za rolę w spektaklu "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" otrzymała nagrodę Best Dramatic Solo Interpretation na festiwalu sztuki lalkarskiej Harmony World Puppet Carnival w Bangkoku w 2014 roku, Best Actress - Silver Wayang dla najlepszej aktorki na Festiwalu Wayang World Puppet Carnival w Indonezji w 2013 roku. Aktorka została również wyróżniona nagrodą Związku Artystów Scen Polskich za kreację aktorską na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 2010 roku, a także za innowacyjność w sztuce lalkarskiej podczas 13th World Festival of Puppetry w Pradze w 2009 roku.W 2008 roku spektakl otrzymał Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" był prezentowany m.in. w Nowym Jorku w Teatrze La MaMa E.T.C., w The Odyssey Theatre Ensemble w Los Angeles, na Festiwalu Fringe w Edynburgu , w Dżakarcie, Lwowie oraz Bangkoku.

***

George Town Festival, Penang, Malezja

1-31 sierpnia 2015

www.georgetownfestival.com

prezentacje spektaklu:

8-9 sierpnia, godz. 20:30

MBPP Town Hall

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji