Artykuły

Gdańsk. Artyści jadą do Los Angeles

Pianista jazzowy Leszek Możdżer, sopranistka Agnieszka Tomaszewska (na zdjęciu) oraz dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Michał Nestorowicz będą głównymi wykonawcami koncertu w Los Angeles 20 stycznia.

Koncert gdańskich muzyków w USA ma związek z inauguracją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie. - To element promocji tej placówki zza oceanem - poinformowała koordynator public relation PFB w Gdańsku Małgorzata Gołaszewska.

Artyści wystąpią w koncercie "Journey to Light" w The Royce Hall, wypełnionym w całości kompozycjami zdobywcy Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" Jana A. P. Kaczmarka. Polskim artystom towarzyszyć będzie USC Thornton Symphony wraz z The Hollywood Film Chorale.

W koncercie znajdzie się muzyka Jana A. P. Kaczmarka do filmów: "Niewierna", "Marzyciel", "Trzeci Cud" oraz "Quo Vadis". Wykonana zostanie także jedna z części "Kantaty o wolności", skomponowanej przez Jana A.P. Kaczmarka z okazji ubiegłorocznej rocznicy 25-lecia powstania "Solidarności".

Prawykonanie tego utworu w obecności kompozytora odbyło 31 sierpnia 2005 r. na Placu Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Janowi A.P. Kaczmarkowi towarzyszyła ponad 120-osobowa orkiestra PFB w Gdańsku pod kierownictwem Michała Nestorowicza. Jedną z partii solowych wykonała wówczas sopranistka, gdańszczanka Agnieszka Tomaszewska, śpiewająca obecnie w Staatsoper w Hamburgu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji