Artykuły

Jelenia Góra. Czterech laureatów konkursu na sztukę o mieście

II Konkurs na Scenariusz Sztuki w Przestrzeni Miejskiej dla najlepszej sztuki teatralnej, rozgrywającej się w przestrzeni miejskiej i wykorzystującej przestrzeń miejską jako integralną, rozstrzygnięto w ramach 33. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Jury w składzie: Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Agata Dąbek, Paweł Łysak, po przeczytaniu wszystkich tekstów konkursowych, wybrało cztery scenariusze najbardziej odpowiadające idei Konkursu.

3. miejsce oraz nagrodę w wysokości 1 000 zł jury przyznało Justynie Kowalskiej i Jakubowi Kowalikowi za tekst "Pluszowa rewolucja, mini horror familijny w kilku sekwencjach/konwencjach ujęty".

2. miejsce ex aequo oraz nagrody w wysokości 2 000 zł każda jury przyznało Ewie Bednarek za tekst "Cena miłości" oraz Monice Prokulewicz za tekst "Brama".

1. miejsce oraz nagrodę w wysokości 5 000 zł jury przyznało Martynie Majewskiej za tekst "Zostałaś wybrana, Jelenia Góro".

Jury pragnie podziękować Teatrowi im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, a w szczególności Dyrektorowi Piotrowi Jędrzejasowi za wkład w rozwój teatru ulicznego oraz wysiłek na rzecz jego promocji.

Nagrodzone teksty zostaną udostępnione w wersji elektronicznej na stronie: www.mftu.eu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji