Artykuły

Kraków. Tanc-nowela na Scenie Tańca Współczesnego

Scena Tańca Współczesnego Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży serdecznie zaprasza 7 styczna o godz. 19 na B&B w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.

Tajemniczą historię dwóch kobiet wytańczy niezwykły duet, a opowie mężczyzna.

Taniec-nowela z udziałem Anny i Teresy ...Taniec - nowela to wieloodcinkowy utwór literacki przeznaczony do wytańczenia...

B&B to, jak twierdzi Sadowski, "typowa tanc-nowela". Może i typowa, ale tanc-nowela to oryginalny twór, nieznany jeszcze w teatrze. Mrożąca krew w żyłach opowieść o panu Zenonie, który ma dwóch synów i duże mieszkanie. Dwa pokoje wynajął dwóm dziewczynom - Annie i Teresie. Dziewczyny zostały zamordowane. Opowieść poznajemy dwutorowo - na ekranie Sadowski opowiada ją i komentuje, a na scenie Iwona Olszowska i Marta Pietruszka przedstawiają tańcem oraz słowem, w świetnej scenie wspomnień z dzieciństwa, które miały pomóc w dotarciu do zagadki ich śmierci, a przyniosły tylko garść banalnych wspomnień. Tajemnica pozostaje nieodgadniona, nie chodzi tu zresztą tylko o tajemnicę kryminalnej historii, ale przede wszystkim o tajemnicę przypadku rządzącego ludźmi, o niemożność poznania drugiego człowieka.

***

Scena Tańca Współczesnego powstała z potrzeb krakowskiego środowiska tanecznego 12 marca 2003 r w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Z założenia jest miejscem otwartym zarówno dla młodych talentów, pasjonatów, przyszłych adeptów sztuki tanecznej, jak i profesjonalistów, koneserów oraz wszystkich tych, którzy po prostu kochają taniec. Jest również jedynym miejscem tego typu, które daje możliwość młodym ludziom kreatywnego rozwoju pod okiem profesjonalistów, pozwalającym później na zawodową prezentację swoich dokonań. Scena gościła znakomitych tancerzy z całej Polski oraz z zagranicy. Cyklicznie odbywaja sie spektakle taneczne, pokazy premierowe oraz warsztaty tańca współczesnego. Na senie realizowane były trzy edycje projektu "Młodzi Tancerze w swoich choreografiach".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji