Artykuły

Toruń. Premiera "Nocy w Kosmosie" u Horzycy

Teatr im. Horzycy zaprasza 21 czerwca na siódmą premierę bieżącego sezonu - "Noc w Kosmosie" Michała Chludzińskiego i Łukasza Czuja w reżyserii Łukasza Czuja.

Chociaż PRL skończył się niemal ćwierć wieku temu, wciąż do niego wracamy. Jednym z symboli tamtego czasu był w Toruniu orbisowski Hotel Kosmos. W tej muzycznej opowieści zamienia się on w wehikuł czasu, za pomocą którego jego dawni pracownicy i bywalcy restauracji zabiorą widzów w podróż do świata wspomnień przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Ciąg absurdalnych zdarzeń, które towarzyszą przygotowaniom do Wielkiego Rautu z okazji powitania tajemniczego przybysza z gwiazd - pierwszego polskiego kosmonauty - staje się pretekstem do snucia opowieści, w której polska historia zagląda do hotelu, miesza w głowach i wciąga w kolorową grę wyobraźni.

"Noc w Kosmosie" to Matrix na miarę naszych możliwości; swojski i zabawny, w którym nie zabraknie ani galerii barwnych postaci żywcem wyjętych z PRL-owskiej rzeczywistości, ani też największych przebojów tamtych lat. Aktorom towarzyszyć będzie zespół grający na żywo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji