Artykuły

Madryt-Wrocław. Polska liteartura na Targach Książki

Po targach paryskich obecność w Madrycie to kolejne ważne działanie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 promujące polską literaturę w Europie. Nasz kraj reprezentują rozpoznawalni w Hiszpanii autorzy jak: Olga Tokarczuk, Andrzej Sapkowski czy Adam Zagajewski.

Na 74. Targach książki w Madrycie Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Instytut Polski w Madrycie otworzyli pasmo polskie. Tam polscy pisarze opowiedzą hiszpańskiej publiczności nie tylko o swoich książkach, ale również poruszą tematy najistotniejsze dla literatury w ogóle. Już w sobotę przed południem polskie pasmo na stoisku hiszpańskiego wydawcy sesją autografów rozpoczął Andrzej Sapkowski, do którego długa kolejka ustawiła się na godzinę przed rozpoczęciem podpisywania.

Feria del Libro de Madrid to jedyne tego typu targi o charakterze kiermaszowym w Europie. Odbywają się w zabytkowym parku Retiro. Rokrocznie odwiedza je ponad milion czytelników. Olga Tokarczuk i Adam Zagajewski dodatkowo będą gośćmi w najważniejszym literackim miejscu Madrytu - Casa del Lector.

W programie m.in.:

Spotkanie: "Granice literatury. Olga Tokarczuk"

Spotkanie z pisarką i eseistką Olgą Tokarczuk. Moderatorem dyskusji będzie hiszpańska krytyk literacka Mercedes Monmany. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:00 w Casa del Lector w Madrycie.

Spotkanie: Andrzej Sapkowski i Fernando Otero Macías

Andrzej Sapkowski (na zdjęciu) - twórca bestsellerowej "Sagi o Wiedźminie" - i hiszpański tłumacz Fernando Otero Macías spotkają się 9 czerwca o godzinie 11:00 w Pabellón de Actividades w parku Retiro. Ponadto, w dniach od 6 do 7 czerwca, polski autor będzie podpisywał egzemplarze swojej książki na stanowisku wydawnictwa Alamut Bibliópolis (nr 327).

Spotkanie: "Fenomen polskiej poezji - Adam Zagajewski"

We wtorek 9 czerwca o godz. 19:00 w Casa del Lector w Madrycie odbędzie się spotkanie z Adamem Zagajewskim oraz tłumaczem Xavierem Farré, podczas którego będzie można wziąć udział w dyskusji poetyckiej oraz posłuchać wybranych wierszy Zagajewskiego w języku polskim jak i hiszpańskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji