Artykuły

Toruń. Werdykt III Festiwalu Debiutantów "Pierwszy Kontakt"

Jury w składzie: Remigiusz Brzyk - reżyser (przewodniczący), Kalina Zalewska - krytyk teatralny oraz Lena Frankiewicz - aktorka i reżyserka przyznało następujące nagrody:

Najlepszy Debiutujący Aktor - Konrad Beta za rolę Benjamina w spektaklu "Męczennicy" Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu za zaufanie językowi teatralnemu reżyserki oraz konsekwentne budowanie postaci w ramach zaproponowanej konwencji.

Najlepsza Debiutująca Aktorka - Karolina Kamińska za rolę Jennifer w spektaklu "W mrocznym, mrocznym domu" Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za aktorską dojrzałość, wdzięk i bezpretensjonalność w sportretowaniu nastoletniej bohaterki.

Najlepszy Debiut Reżyserski - Małgorzata Warsicka za spektakl "Jakobi i Leidental" Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za inteligentne odczytanie tekstu, zaskakująco dojrzałą pracę z aktorem, wrażliwość muzyczną oraz poszukiwanie własnej formuły kontaktu z widzem w celu jego aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Nagroda Specjalna za Debiut Teatralny - zespół muzyczny Chłopcy kontra Basia, grającemu na żywo w spektaklu "Morfina" Teatru Śląskiego w Katowicach, za twórcze udźwiękowienie i odważny gest performatywny współtworzące tkankę przedstawienia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji