Artykuły

Oto Alicja z Krainy Czarów

W sobotę w hali szczecińskiej Opery na Zamku odbędzie się premiera spektaklu baletowego - "Alicja w Krainie Czarów". Rozmowa z tancerką Opery na Zamku, Christiną Janusz, która wystąpi w tytułowej roli w spektaklu baletowym "Alicja w Krainie Czarów"

Czy lubiła pani postać Alicji, kiedy była małą dziewczynką?

- Niezupełnie. Znałam tę postać, ale nie była mi jakoś szczególnie bliska w dzieciństwie. Teraz zbliżyłam się do niej, już jako dorosła osoba. Choć to nie było tak, że musiałam wrócić po latach do książki albo obejrzeć jakąś ekranizację filmową. Raczej zdałam się na wizję choreografa, ale też na własną interpretację i kreatywność. Przed premierą mamy tak dużo prób, bo dziennie tańczymy nawet po osiem godzin, że miałam okazję wypracować sobie własną wersję "Alicji w Krainie Czarów".

Od pięciu lat mieszka pani w Szczecinie i pracuje w tutejszej operze. Jak pani podsumowuje ten czas?

- Zawodowo bardzo ciekawie, bo robimy interesujące spektakle. A na pięciolecie mieszkania w Szczecinie mam przyjemność zatańczenia głównej roli w "Alicji". To ogromny zaszczyt, radość i miły prezent. Wiem, że po tych kilku lat pracy w operze, moja rodzina i znajomi są ze mnie dumni. To dla mnie bardzo ważne.

Dlaczego wybrała pani właśnie Szczecin na miejsce swojej pracy?

- Po szkole baletowej szukałam pracy, a Szczecin był jedynym miejscem, który zaoferował mi kontrakt. Urodziłam się w Hamburgu, mieszkałam tam do 16. roku życia, potem pojechałam do Poznania do szkoły baletowej. I stamtąd właśnie przyjechałam do Szczecina. Lubię to miasto, kiedy robi się ciepło, bo Szczecin nabiera wtedy zupełnie innej atmosfery, trochę wakacyjnej. Można jeździć na rowerze i pospacerować nad Odrą. Niestety, zimą jest tu ponuro.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji