Artykuły

Jelenia Góra. "Łódeczka" na festiwalu 3LänderSpiel w Zittau

W sobotę (30.05) Teatr im. Cypriana Kamila Norwida gościć będzie w Zittau, gdzie na scenie Teatru im. Gerharta Hauptmanna, w ramach w ramach polsko-czesko-niemieckiego festiwalu teatralnego "3LänderSpiel 2014", zaprezentuje spektakl dla dzieci "Łódeczka" wg scenariusza i w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak.

Scena Hauptmanna w Zittau od lat stała się miejscem wielojęzycznych eksperymentów teatralnych w wykonaniu artystów z trzech sąsiadujących ze sobą krajów. Organizowany na styku granic Polski, Czech i Niemiec festiwal teatralny "3LänderSpiel", wypracowuje sobie opinię jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Jest znanym i lubianym przez teatromanów miejscem spotkań artystów i gości z różnych krajów oraz sceną wielojęzycznych koprodukcji teatralnych. Obok teatrów partnerskich J-O-Ś z Liberca, Jeleniej Góry i Zittau swoje produkcje teatralne prezentują również grupy aktorów z Tbilisi, Pragi i Pilzna. Zarówno w oryginalnej wersji językowej jak i z napisami w języku niemieckim.

Ostatnim spektaklem piątkowego (29.05) wieczoru będzie "Cudownie, Wundervoll, Úžasný", czyli prapremiera sztuki granej po polsku, czesku i niemiecku, w wykonaniu aktorów z Zittau, Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze i Liberca.

Z kolei na sobotę (30.05) zaplanowano spektakl dla najmłodszych "Łódeczka" w wykonaniu jeleniogórskiego Teatru im. Norwida. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tu przeszkodą do twórczego i odkrywczego budowania inscenizacji, gdzie najważniejsze jest spotkanie z publicznością.

Warto dodać, że polska premiera spektaklu "Cudownie, Wundervoll, Úžasný" będzie miała miejsce na scenie jeleniogórskiego Teatru im. Norwida 7 czerwca (w niedzielę), a czeska premiera odbędzie się 12 czerwca (w piątek) na deskach Teatru im. Františka Xavera Šaldy w Libercu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji