Artykuły

Wrocław. Przyjaciele Radia Armageddon zagrają we WTW

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza dziś na kolejny koncert z cyklu "Przyjaciele Radia Armageddon". Zagra zespół "Kultura Upadła". Support: Dintojra.

KULTURA UPADŁA - grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka. Jej początkowym założeniem była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium. Przez lata zespół eksperymentował i poszukiwał nowych przestrzeni muzycznych, starając się nie zamykać w jednej stylistyce. Dlatego też w jego utworach słyszymy punkrock, rap, postrock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu, ostre punkrockowe riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość.

Oprócz klubowych koncertów w całej Polsce, zespół znany jest też z niezapowiedzianych występów w publicznej przestrzeni miejskiej i udziału w spektaklu Radio Armageddon. Transmisja.

Dorobek grupy: EP Śmiercionośny Kindżał [2010], EP Dżoanakrupa [2013], LP Kultura Upadła [2013]. Skład zespołu: Jakub "Melon" Jankowiak [wokal], Tomasz "Le Buraque" Rak [gitara, klawisze, wokal], Tomasz "Toman" Król [bas], Igor Lewek [perkusja].

DINTOJRA - hardcorowa kapela z Wrocławia, powstała w 2011 roku, zagrała wiele koncertów w całej Polsce. W 2012 roku nakładem Spook Records ukazał się jej pierwszy LP Dintojra, który poprzedziło demo EP Sziksa Demo. W 2014 roku Dintojra wydała three-way split z Sophie Sholl oraz Crosshood - do posłuchania na Bandcampie zespołu. Skład zespołu: Funar [gitara], Jack [gitara], Maciek [bas], Jagger [bębny] i Tony [wokal].

***

Gospodarz wieczoru: KULTURA UPADŁA, support: DINTOJRA. Start o godz. 20:30. Bilety do nabycia w kasie WTW w cenie 10 zł

Na spektakl RADIO ARMAGEDDON. TRANSMISJA na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, w reżyserii Tomasza Hynka zapraszamy 10, 11 i 12 czerwca [środa - piątek] o godz. 19.15 [Duża Scena].

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji