Artykuły

Warszawa. "Alina na zachód" w Teatrze Dramatycznym

Jedną z pierwszych warszawskich premier teatralnych w 2006 roku będzie spektakl "Alina na zachód", wyreżyserowany przez Pawła Miśkiewicza. Premierę zaplanowano na sobotę, 7 stycznia w Teatrze Dramatycznym.

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki niemieckiego aktora i dramatopisarza Dirka Dobbrowa. "Alina na zachód", jego ostatni dramat, to historia rozgrywająca się na przedmieściach wielkiego miasta.

Główni bohaterowie spektaklu - kilkunastoletni Tom i jego matka - mieszkają obok nieczynnej stacji benzynowej, w miejscu, w którym czas zatrzymał się wiele lat temu. Pewnego dnia ich nudną codzienność przerywa tajemnicza Alina, podjeżdżająca na stację benzynową białym Fordem Mustangiem.

Reżyser spektaklu Paweł Miśkiewicz, jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących reżyserów debiutujących w latach 90. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, aktorstwo i reżyserię w krakowskiej szkole teatralnej. Grał m.in. w przedstawieniach Krystiana Lupy: "Bracia Karamazow" i "Lunatycy".

Na scenie zrealizował m.in.: "Śniadanie u Tiffany'ego" Trumana Capota, "Głód" Knuta Hamsuna, "Niewinę" Dei Loher.

Autorką scenografii do najnowszego spektaklu Miśkiewicza jest Barbara Hanicka, muzyki - Robert Siwak i Fabian Włodarek.

Publiczność zobaczy w przedstawieniu m.in. Martę Król, Marcina Bosaka, Katarzynę Figurę (na zdjęciu), Władysława Kowalskiego i Krzysztofa Dracza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji