Artykuły

Wrocław. "Szkoła Błaznów" ostatni raz w tym sezonie

W nadchodzący weekend - 24 i 25 kwietnia - ostatnia okazja, żeby jeszcze w tym sezonie zobaczyć przedstawienie "Szkoła Błaznów" w reżyserii Zbigniewa Szymczyka.

"Szkoła błaznów" powstała z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode'a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, było ostatnie słowo padające w "Szkole błaznów" -okrucieństwo.

Twórcy w przedstawieniu zastanawiają się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań.

Współczesny świat - obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka - nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i co raz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badany jest na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na ostatni raz grane w tym sezonie przedstawienie "Szkoły Błaznów" 24 i 25 kwietnia, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim we Wrocławiu.

Rezerwacja biletów: 71 337 21 03, a.paluch@pantomima.wroc.pl. Sprzedaż biletów prowadzą Kasy Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji