Artykuły

Sopot. Spektakle i warsztaty mistrzów tańca od jutra

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca, który rozpocznie się jutro w Teatrze na Plaży. W programie spektakle i warsztaty Jacka Gębury, Elwiry Piorun, Jacka Krawczyka, Melissy Monteros, Wojciecha Mochnieja, Witolda Jurewicza, Iwony Olszowskiej i Marty Pietruszki.

MPT to spotkania najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80tych XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym - łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością - ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów.

Można powiedzieć, że prezentacje najbardziej zasłużonych dla krajowego tańca choreografów i tancerzy w jednym tygodniu i w jednym teatrze, to niebywała gratka dla widzów. Ale to nie jedyny powód, by powołać ten festiwal do życia. Dojrzali artyści nie tylko w inny sposób władają ciałem, oni obdarowują widza głęboką obecnością na scenie, precyzją, dystansem do materii sztuki. Wreszcie, dojrzali artyści poruszają inne tematy i inaczej niż młodzi je realizują. Mówi się, że każdy wiek ma swoje prawa... człowiek z doświadczeniem życiowym mówi o życiu, filozofii, wierze, duchowości, przeszłości, czy o samym tańcu. Mówi wiarygodnie, bo wie, co mówi. Przyjdźcie. Zobaczcie. Posłuchajcie.

To jedyny taki festiwal w kraju! I jedyna okazja, by codziennie móc obcować z innym Mistrzem!

Spektakle oraz warsztaty mistrzowskie prowadzone przez Jacka Gęburę, Elwirę Piorun, Jacka Krawczyka, Melissę Monteros, Wojciecha Mochnieja, Witolda Jurewicza, Iwonę Olszowską i Martę Pietruszkę.  

Oraz spotkania, rozmowy z artystami i archiwalne kino tańca.

***

Bilety:

na oddzielny wieczór: 30 zł N, 20 zł U

karnet (na wszystkie spektakle festiwalu): 140 N, 90 U

na poszczególny warsztat z wybranym Mistrzem: 30 zł

na cykl warsztatów (z Wszystkimi Mistrzami): 200 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji