Artykuły

Wrocław. Premiera studencka "Szkoły Błaznów" w specjalnej cenie

Dziś we Wrocławskim Teatrze Pantomimy premiera studencka "Szkoły Błaznów" w reżyserii Zbigniewa Szymczyka. Bilety po 15 zł. A po spektaklu spotkanie z twórcami.

Premiery studenckie to cykl spotkań z twórcami i realizatorami Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz moderowane rozmowy z publicznością, która chce wiedzieć więcej! Widzowie, którzy pojawią się w kasach Teatru Polskiego, bilety na "Szkołę Błaznów" w specjalnej cenie 15 zł!

"Szkoła błaznów" powstała z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode'a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, w swojej twórczości zbliżającego się do francuskiej awangardy XX wieku, było ostatnie słowo padające w "Szkole błaznów" - okrucieństwo.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badany jest na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Po przedstawieniu Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza Państwa do wzięcia udziału w dyskusji z twórcami przedstawienia. Rozmowę z publicznością i realizatorami "Szkoły Błaznów" poprowadzi Bartłomiej Miernik.

***

Gramy:

16 i 17 kwietnia 2015, godz. 19.00

Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c

Bilety: 15 zł!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji