Artykuły

Jelenia Góra. Dyplom reżyserski z Terry'ym Pratchettem

Najnowsza premiera Teatru im. Norwida to "Wyprawa czarownic" wg powieści Sir Terry'ego Pratchetta. Spektakl dyplomowy w reż. Judyty Berłowskiej (PWST Kraków) zobaczymy 18 kwietnia. Adaptacji podjął się Mariusz Babicki.

"Wyprawa czarownic" to opowieść o wartościach, które w dzisiejszym świecie wydają się nieco zapomniane i lekceważone.

Trzy czarownice wyruszają w podróż do mitycznej Genoi, gdzie, odwrotnie niż to zazwyczaj w baśniach bywa, mają za zadanie nie dopuścić do ślubu księżniczki z księciem. W podróży pełnej zaskakujących zdarzeń i spotkań (z Czerwonym Kapturkiem lub Śpiącą Królewną włącznie) czarownice zmieniają zakończenia bajek, a nawet starają się je naprawiać swoimi, często zupełnie niemagicznymi, sposobami.

Sir Terry Pratchett zaprasza na wyprawę w świat pełen magii, przygód, humoru gdzie najsilniejszą z mocy jest magia opowieści. To spektakl, który młodym ludziom, którzy jeszcze niedawno wierzyli w Świętego Mikołaja, wywróci świat do góry nogami.

"Wyprawa czarownic", spektakl dyplomowy nagradzanej reżyserki Judyty Berłowskiej, będzie jednym z nielicznych w Polsce spektakli dla młodzieży i jedną z nielicznych w Polsce adaptacji twórczości Pratchetta.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji