Artykuły

Łódź. Plenerowa "Pasja" na ul. Włókienniczej

Teatr Pinokio zakończył szóstą edycję "Dotknij Teatru" plenerowym widowiskiem "Dialogus de Passione#Pasja Dialogu". Konrad Dworakowski, reżyser, zainspirował się sporem wokół "Golgota Picnic".

Stąd dwuznaczność tytułu - w awanturze o spektakl Rodriga Garcii zabrakło dialogu. Podejmując decyzję o adaptacji "Pasji, misterium męki naszego Pana Jezusa Chrystusa" Michela de Ghelderode, Dworakowski zaprosił do realizacji widowiska pięć grup teatralnych. W przygotowanie "Pasji" zaangażowali się Tomasz Rodowicz i jego teatr Chorea, Marcin Brzozowski i aktorzy współpracujący ze Szwalnią, Jacek Owczarek z tancerzami z Pracowni Fizycznej i Grupa KIJO, a także Teatr Ognia i Papieru. Autorem scenografii jest Andrzej Dworakowski, muzyki - Tomasz Krzyżanowski.

Aktorzy spotkali się z widzami przy ul. Włókienniczej od strony ul. Kilińskiego. Zakończenie zaplanowano na podwórku kamienicy przy ul. Jaracza.

W programie szóstej edycji "Dotknij Teatru" w Łodzi było aż 96 wydarzeń, w tym 30 spektakli, performance, koncerty, warsztaty, wystawy, czytania performatywne i wykłady. Ogólnopolskim koordynatorem akcji jest Teatr Nowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji