Artykuły

Gdańsk. Performatywne czytanie po angielsku w ACK

Na niedzielne Dotykanie Teatru w Gdańsku do Akademickiego Centrum Kultury zaprasza Maybe Theatre Company. 29 marca o godz. 19 zespół przedstawi anglojęzyczne czytanie performatywne sztuki J.B. Priestley'a "Try It Again".

"Try It Again" to historia kłótni pewnej angielskiej rodziny, która niespodziewanie ściąga na siebie uwagę przypadkowego przechodnia. Czy w wojnie na słowa da się przekupić wroga filiżanką herbaty, czy też dom państwa Arlott zostanie zniszczony przez burzę... w szklance? Sposób na rozwiązanie kłótni spróbuje znaleźć Kramer, światowej sławy reżyser.

Drogi Widzu, pociągnij łyk rozgrzewającego napoju i przygotuj się na wieczór pełen niespodziewanych zwrotów akcji, z miejscem w pierwszym rzędzie! Opiekę reżyserską nad czytaniem sprawuje Penny Shefton.

Uwaga! Można przynieść swój ulubiony kubek, kubek termiczny, sentymentalny kubek papierowy... Coś z czego można się napić herbaty.

Sztuka czytana będzie w języku angielskim.

Obsada:

Pani Arlott: Paulina Felska / Jagoda Ratajczak

Clare Arlott: Paulina Ćwikowska/ Aleksandra Dec

Colin Arlott: Filip Wałuszko

Helen Connor: Barbara Kubica/ Gabriela Sejbuk

Kramer: Mateusz Feliński

Pani Gilbert: Hannah Miller

--

Wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc: tel. 531 644 602 lub mailowo: prezes@mtc.gda.pl

***

Maybe Theatre Company powstało w 1992 r. po sukcesie przedstawienia A Tempest in a Spaceship, musicalu opartego na The Tempest Williama Shakespearea. Maybe Theatre Company specjalizuje się w promowaniu kultury teatru anglojęzycznego. Teatr stworzył m. in. takie musicale takie jak Blood Brothers, The Canterbury Tales, Cabaret, Rent, Grease, ale również wiele sztuk dramatycznych jak Red Johna Logana, The shape of things Neila LaButa, The Memory of Water Shelagha Stephensona czy 100. W swoim dorobku posiada ponad 80 premier oraz występy w różnych miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, czy Wrocławiu, Lublinie i Elblągu, a także za granicą - w Bratysławie i Newcastle. Teatr poza występami organizuje także warsztaty teatralne dla swoich członków.

Penny Shefton, pochodząca z Wielkiej Brytanii reżyserka od wielu lat związana ze sceną Maybe Theatre Company, prowadząca liczne warsztaty teatralne, jej spektakle wystawiano na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji