Artykuły

Białystok. Dotknij Teatru w Operze Podlaskiej

OiFP zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. 27 marca odbędą się koncert "Od deski do deski" i wernisaż wystawy "OPERA MODA", a 28 marca wyruszy spacer "Szlakiem białostockich scen", który poprowadzi Andrzej Lechowski.

Jak daleko sięga historia opery w naszym mieście? Gdzie białostoczanie po raz pierwszy usłyszeli "Traviatę" G. Verdiego? Jakie najstarsze lalki teatralne udało się zachować? Gdzie mieściła się pierwsza powojenna siedziba Teatru Miejskiego?

Dla chcących poznać odpowiedzi na powyższe pytania, Opera i Filharmonia Podlaska wraz z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, Białostockim Teatrem Lalek i Teatrem Latarnią, zaprasza na spacer teatralno-historyczny "Szlakiem białostockich scen", który poprowadzi Andrzej Lechowski - dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Historyk podzieli się swoją bezcenną wiedzą na temat historii scen teatralnych i operowych w Białymstoku na przestrzeni wieków.

Spacer "Szlakiem białostockich scen" odbędzie się 28 marca i wyruszy spod Teatru Dramatycznego o godzinie 17.30. Na trasie znajdą się aktualne i historyczne miejsca związane z teatrem i operą, a na uczestników czekać będą niespodzianki. Udział w wydarzeniu jest bezpłaty, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Dzień wcześniej, 27 marca, o godzinie 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy "OPERA MODA" prezentującej obszerną kolekcję najpiękniejszych kostiumów pochodzących ze spektakli realizowanych przez OiFP. Projekty stworzone z myślą o konkretnych postaciach scenicznych zostały wykonane przez scenografów i kostiumografów teatralnych. Wyeksponowanych będzie blisko 40 strojów pochodzących z oper "Straszny dwór", "Traviata", "Czarodziejski flet", "Pimpinone" oraz musicali "Upiór w operze" i "Korczak". Wystawę można będzie oglądać do 19 kwietnia.

Po wernisażu, na Dużej Scenie OiFP podczas koncertu "Od deski do deski" zaprezentowane zostaną najpiękniejsze arie i piosenki ze spektakli OiFP. Najmłodszych do baśniowego świata przeniosą skrzydlaci bohaterowie: Brzydki Kaczorek oraz papuga Adonis i jego znajomy Węgiel , fragment kultowego "Skrzypka na dachu" zachwyci miłośników musicali, a operowym akcentem będą arie i duety z "Traviaty" G.Verdiego i "Czarodziejskiego fletu" W.A. Mozarta. Wystąpią soliści oraz muzycy Orkiestry OiFP. Niestety, bilety nie są już dostępne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji