Artykuły

Sosnowiec. "Dotknij Teatru" z Zagłębiem

W sobotę, 28 marca Teatr Zagłębia zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. W ramach "Dotknij Teatru" odbędą się warsztaty emisji głosu, akcja "Pani Ulu, zaczynamy spektakl" oraz zwiedzanie teatru.

Trening głosu dla początkujących

Jak mówić wyraźnie i interesująco? Jak przygotować się do wystąpienia publicznego i świadomie kształtować barwę i dynamikę swojego głosu? Wszystkich zainteresowanych rozwojem technik i umiejętności publicznej wypowiedzi zapraszamy na warsztaty emisji głosu.

Prowadzenie:

Przemysław Kania - autor książki "Wyraźnie Dokładnie Precyzyjnie", doktor w dziedzinie sztuk teatralnych, z zawodu aktor i nauczyciel akademicki, specjalista wymowy i logopedii artystycznej. Autor, scenarzysta i reżyser wielu spotkań, projektów i zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży.

"Pani Ulu, zaczynamy spektakl"

"Pani Ulu, zaczynamy spektakl!" - powiedziałby tego dnia kierownik dyżuru.

"W porządku, zaczynamy, dziękuję za informację" - odpowiedziałaby inspicjentka.

Ale 28 marca ani kierownik dyżuru, ani inspicjentka nie wypowiedzą tych słów, ponieważ w tym dniu to widzowie będą mogli wcielić się w ich rolę. W ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zachęcamy do tego, aby dotknąć teatru naprawdę - "od kuchni" - i na jeden spektakl dołączyć do naszego teatralnego teamu jako inspicjent, kierownik dyżuru lub bileter.

Zwiedzanie teatru

Odkrywamy zakulisowe tajemnice teatru. Co kryje zaplecze sceny, jak wygląda aktorska garderoba i gdzie znajduje się centrum dowodzenia spektaklem? Zapraszamy, aby przekonać się na własne oczy i pod opieką przewodnika poznać wszystkie niedostępne na co dzień dla widzów zakamarki teatru.

Szczegóły: www.teatrzaglebia.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji