Artykuły

Łódź. "Dotknij Teatru" zaczyna się nocą w Powszechnym

Jutro, w Międzynarodowym Dniu Teatru, rozpoczyna się ogólnopolski projekt "Dotknij Teatru". Akcja rozpocznie się w nocy z 26 na 27 marca (o godz. 0:05) pokazem spektaklu "Oś" na Małej Scenie Teatru Powszechnego.

"Osią" Powszechny rozpocznie bardzo intensywny dzień. W piątek na Dużej Scenie odbędą się próby "Wytwórni piosenek", a wieczorem spektakl "Boeing, Boeing". W salach prób odbędą się próby "Branczu" i "Stopklatki", po południu Teatr organizuje warsztaty edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Tempa nie zmniejsza również XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W piątek na Małej Scenie rozpocznie się montaż scenografii spektaklu "Wyczerpani" z Nowego Teatru w Warszawie, a w Klubie Wytwórnia przed sobotnim spektaklem scenografię montuje Teatr Wybrzeże, który podczas Festiwalu zaprezentuje "Broniewskiego".

Z okazji Międzynarodowego Dnia dyrektor Ewa Pilawska i zespół Teatru Powszechnego Łodzi życzy wszystkim ludziom teatru marzeń i odwagi w otwieraniu nowych przestrzeni artystycznych.

O spektaklu "Oś"

Spektakl "Oś" miał prapremierę na Małej Scenie 21 lutego 2015 r. "A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością" - napisała w jednym z najbardziej znanych utworów Agnieszka Osiecka. Ona i on, główni bohaterowie "Osi", nie potrafią nawiązać dialogu. Rozmawiają dopiero na scenie, znajdują porozumienie dopiero, gdy rozmawiają językiem piosenek. Ich interpretacje utworów Osieckiej wyrażają gwałtowne emocje, opisują toksyczną relację kochanków. Uzależnieni od siebie wciąż walczą. Walczą, próbując się zrozumieć. Zarówno na scenie, jak i poza nią, miłość i muzyka wzajemnie się przenikają, wzajemnie się warunkują.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji