Artykuły

Łomża. "Dotknij Teatru" w Lalkach

Teatr Lalki i Aktora w Łomży w ogólnopolskiej akcji "Dotknij Teatru" bierze udział po raz czwarty. W programie m.in. spektakl "Pasja", panel "Scenograf musi mieć głowę otwartą - proces tworzenia teatru formy" i warsztaty reżyserskie.

Teatr Lalki Aktora w Łomży zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru.

"Dotknij Teatru" to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie mają okazję zobaczyć teatr z bliska, poznać go "od kuchni".

Projekt "Dotknij Teatru" powstał w 2010 roku w Łodzi. Inicjatorem była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Niemal równocześnie w 2011 roku w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego "Chodź do teatru!", realizujący podobne cele. Organizatorzy postanowili połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku Dotknij Teatru świętowano już wspólnie w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2013 roku program objął kolejne województwa. W 45 miastach całej Polski odbyło się ponad 580 wydarzeń.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadające w rocznicę 250-lecia teatru publicznego w Polsce, potrwają od 27 do 29 marca.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży w Ogólnopolskiej akcji "Dotknij Teatru" bierze udział po raz czwarty. W poprzednich edycjach nasi widzowie mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć za kulisy, poznać tajniki pracy aktorów, wziąć udział w warsztatach i zabawach teatralnych, a także obejrzeć spektakle z naszego repertuaru. Odwiedzały nas całe rodziny, niezależnie od wieku - każdy znalazł coś dla siebie. W tym roku chcemy również, aby Święto teatru było też świętem dla naszej publiczności.

***

Szczegółowy program akcji "Dotknij Teatru" w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży:

27.03.2015 r. (piątek)

godz. 10:00

Spektakl: "Pasja" (na zdjęciu) reż. Wiesław Hejno

godz. 19:00

Spektakl: "Pasja" reż. Wiesław Hejno

godz. 20.30

Panel dyskusyjny: "Scenograf musi mieć głowę otwartą - proces tworzenia teatru formy"

--

28.03.2015 r. (sobota)

godz. 16:00

Spektakl: "Czerwony Kapturek" reż. Jarosław Antoniuk

godz. 17.30

Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży czytają: "Wszystkie smoki o tym wiedzą" I. Degórskiej

--

29.03.2015 r. (niedziela)

godz. 11:00

Spektakl: "Chłopiec i szczęście" reż. Jacek Malinowski

godz. 12.30

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: "Reżyseria w teatrze dla dzieci i młodzieży"

Serdecznie zapraszamy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji