Artykuły

Warszawa. "Dotknij Teatru" we Współczesnym

W ramach ogólnopolskiego programu - Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim.

"Tadeusz Konwicki - Wniebowstąpienie" - wieczór wspomnień połączony z projekcją wersji telewizyjnej spektaklu "Wniebowstąpienie".

30 marca godz. 19:00 wieczór wspomnień i pokaz rejestracji spektaklu.

31 marca godz. 19:00 pokaz rejestracji spektaklu.

Tadeusz Konwicki "Wniebowstąpienie" - projekcja spektaklu Teatru Telewizji z 2005 roku. Adaptacja i reżyseria: Maciej Englert; scenografia: Marcin Stajewski; zdjęcia: Michał Englert; kostiumy: Anna Englert; muzyka: Zygmunt Konieczny.

W obsadzie : Maja Komorowska, Monika Kwiatkowska, Iwona Wszołkówna, Piotr Adamczyk, Janusz Michałowski, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Zieliński i inni. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Teatru

***

Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim, połączony z projekcją spektaklu "Wniebowstąpienie" w reż. Macieja Englerta, zrealizowanego przez Teatr TV w 2005 roku.

W kwietniu 2002 roku w Teatrze Współczesnym odbyła się premiera scenicznej adaptacji powieści Tadeusza Konwickiego - "Wniebowstąpienie". Zakończyły ją nadspodziewanie długie, istotne - i pamiętane przez wielu z nas do dziś - rozmowy z Autorem. To jest dodatkowym powodem by spotkać się w gronie Jego przyjaciół i wiernych czytelników, aby rozmawiać o fenomenie Osoby i twórczości Tadeusza Konwickiego. W dobie, kiedy tak szybko wszystko przemija i tak łatwo o wszystkich zapominamy, jesteśmy to Jemu, ale też i sobie winni.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji