Artykuły

Wrocław-Łódź. Premiera spektaklu o Violettcie Villas

Spektakl powstał z zachwytu Tomasza Wygody i Agnieszki Olsten nad Villas - mistyczką, dziwaczką, furiatką, dla wyznawców - świętą patronką. Tekst oddający wyjątkowość jej postaci przygotował Artur Pałyga. Prapremiera spektaklu "Melancholia/Violetta Villas" 21 marca na PPA, premiera łódzka 27 marca.

Była jedną z najbardziej znanych, podziwianych i jednocześnie wyśmiewanych, tragicznych postaci polskiego show-biznesu. Obdarzona wspaniałym głosem, kontrowersyjnym gustem, psychiką wrażliwą na najlżejsze muśnięcie losu. Wykonywała repertuar poniżej swoich możliwości wokalnych. Dzięki wielkiemu talentowi, charyzmie i ciężkiej pracy osiągnęła światowy sukces. Podziwiana przez ludzi, ale i szczerze przez nich nielubiana.

To, co zobaczymy na scenie, jest fantazją na temat ostatnich chwil z życia Villas. To opowieść o jej sercu, strachu, o powracających wrażeniach wielkich sukcesów i bolesnych rozczarowań. Na scenie, z gromady jej zwierząt, wyłaniają się fani, byli mężczyźni, przyjaciele i wrogowie. Violetta Villas, słaba i zagubiona, do końca poszukuje swego ostatecznego powołania.

***

Premiera 27 marca odbędzie się w ramach Dotknij Teatru 2015.

Współprodukcja z Teatrem Muzycznym Capitol w ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji