Artykuły

Warszawa. Konferencja "Przestrzenie Jelinek"

Austriackie Forum Kultury, Instytut Germanistyki UW, Katedra Germanistyki UKW w Bydgoszczy i Forschungsplattform Elfriede Jelinek: Texte - Kontexte - Rezeption w Wiedniu zapraszają na Międzynarodową konferencję "Jelineks Räume"/"Przestrzenie Jelinek".

19-21.03.2015

Austriackie Forum Kultury, Warszawa, ul. Próżna 7/9

Konferencja z udziałem badaczy twórczości Jelinek: literaturoznawców, kulturoznawców i teatrologów z Niemiec, Austrii, Belgii, Hiszpanii i Polski. Przedmiotem refleksji będą artystyczne koncepcje miejsc i przestrzeni, poprzez które konstytuuje się potencjał znaczeniowy tekstów kultury. Eseje, powieści i dramaty Jelinek w oryginalny sposób tematyzują kulturowe konstrukcje przestrzeni o konotacjach politycznych, społecznych, estetycznych, genderowych, afektywnych, memorialnych, lokalnych i globalnych, a także inscenizują ich modyfikacje i transgresje.

***

Dyskusja

"Jelineks Theaterräume"/"Teatralne przestrzenie Jelinek"

z udziałem polskich, austriackich i niemieckich naukowców i artystów: Ulrike Haß, Rity Thiele, Karoliny Bikont, Mai Kleczewskiej i Łukasza Chotkowskiego. Dyskusja dotyczyć będzie problematyki spacjalnej w teatrologicznych esejach Elfriede Jelinek, w jej "tekstach dla teatru" oraz ich wybranych scenicznych adaptacjach. Prowadzenie: Pia Janke.

Dyskusja w języku niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym

Instytut Germanistyki UW, ul. Dobra 55

20.03.2015, godz. 17.00

***

Organizacja:

Monika Szczepaniak (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), Agnieszka Jezierska (Uniwersytet Warszawski), Pia Janke (Forschungsplattform Elfriede Jelinek der Universtät Wien)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji