Artykuły

Lublin. Weekend z tańcem w CK

"Matylda R. Wszyscy jesteśmy super" - to opowieść o kobiecie idealnej, takiej jak tytułowa Matylda Rupieciowska, która dla pięciu innych kobiet stała się symbolem perfekcji. Czy w dążeniu do ideału zatracą własna tożsamość? Zatańczy Karolina Garbacik. Spektakl w piątek w Centrum Kultury.

Na inne pytanie postara się z kolei odpowiedzieć spektakl Lubelskiego Teatru Tańca. "Stalking Paradise", przygotowany pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, stawia pytania o różne aspekty wiary w naszym życiu.

Dodatkowo zapraszamy tancerzy i młodych choreografów na warsztaty taneczne z Karoliną Garbacik (na zdjęciu). Punktem wyjścia pracy podczas warsztatu będzie kombinacja ruchów, którą uczestnicy będą mogli poddać subiektywnej, indywidualnej obróbce. Jednolity i narzucony schemat paradoksalnie posłuży do uświadomienia sobie i budowania swoistego, własnego języka ruchu.

Matylda R. Wszyscy jesteśmy super.

koncepcja: Karolina Garbacik, Lidia Marcinkowska; choreografia: Karolina Garbacik; muzyka: Natasza Topor; scenografia i kostiumy: Anna Wojtecka; głos: Izabela Maria Wilczewska; multimedia: Paweł Dudko; Karolina Niedbało; współpraca: SDK DanceOFFnia, Białostocki Teatr Lalek; obsada: Karolina Garbacik, Joanna Chitruszko

Cudowne dziecko, młoda obiecująca gwiazda, doceniona artystka, efektywna kobieta biznesu, kochająca matka, atrakcyjna żona, perfekcyjna pani domu, lojalna przyjaciółka, czarodziejka niepospolitych imprez i inspirujących spotkań. Sprawdza się w każdej z ról. Ideał. A Ty?

Matylda R. wymyka się schematom. Ruch, słowa, muzyka i multimedia zostały użyte, by pokazać piękno w najsmutniejszym wydaniu. Twórczyni spektaklu, Karolina Garbacik, zaprosiła do współpracy przy projekcie kobiety, których biografie i wizerunek mogą wywoływać podziw i zazdrość. Każda z nich miała swój udział w projekcie - tańczyły, pisały muzykę, tworzyły scenografię. Tytułowa Matylda R. to postać fikcyjna, która zostaje powołana do życia dzięki interakcji z potencjalnymi widzami poprzez profil na Facebooku, bloga oraz kontakty z mediami. Dynamiczny spektakl z udziałem dwóch tancerek opowiada o dążeniu do perfekcji za cenę własnej tożsamości. Wizerunek staje się nie środkiem, a celem samym w sobie.

Lubelski Teatr Tańca - Stalking Paradisestalking paradise

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak; wykonanie: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń / Lubelski Teatr Tańca; Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba/ Pracownia Fizyczna; muzyka i wideo: Kenneth Flak; światło: Grzegorz Polak; realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński

W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania, czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami - czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

***

Matylda R. Wszyscy jesteśmy super

20.03 / pt. / godz. 19.00

Lubelski Teatr Tańca - Stalking Paradise

21.03 / sob. / godz. 19.00

bilet: 20/ 30 zł, bilet grupowy: 15 zł

karnet: 30/50 zł (obejmuje spektakle "Stalking Paradise" i "Wszyscy jesteśmy super")

Powtarzam, więc tworzę - warsztat z Karoliną Garbacik

21.03 / sob. / godz. 11.30-14.45

opłata: 40 zł / zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji