Artykuły

Gdynia. Dotknij Teatru Miejskiego

Teatr Miejski w Gdyni już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Dotknij Teatru", organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Od 27 marca do 1 kwietnia zaprasza na warsztaty, rodzinne spacery teatralne, spektakl i performance.

Harmonogram wydarzeń 27.03 - 1.04.2015

"Wokół Otella". Warsztaty aktorskie

Co jest językiem przemocy? Jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa? Jakie zachowania piętnują, wykluczają, ograniczają? W trakcie krótkich warsztatów teatralnych zbadamy język pod kątem tych właśnie zachowań. Doświadczymy Otella poprzez dynamiczne działania teatralne.

27 marca (Mała Scena) godz. 10:00-12:00, prowadzenie: Waldemar Raźniak

Warsztat skierowany do młodzieży w wieku 16-18 lat.

---

"Dotykanie teatru". Performance

Hasło "Dotknij teatru" traktujemy dosłownie i zarazem metaforycznie. Teatr jest materią: kolorem, dźwiękiem, bryłą, kształtem Można go poznawać na wiele różnych sposobów, choćby przez dotyk Zanim przekroczysz mury teatru i poznasz jego historię, przyjrzyj się kolorowej, mozaikowej elewacji budynku i spróbuj go dotknąć. Zaprojektowana przez artystę video, malarza i performera Roberta Sochackiego, surrealistyczna fasada Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, jedyna i niepowtarzalna, czeka na Wasz dotyk.

Uczcijmy razem Międzynarodowy Dzień Teatru! 27 marca 2015 roku, w samo południe, wspólnie dotkniemy Teatru na ulicy Bema 26. To wyjątkowe zdarzenie zostanie utrwalone na zbiorowej fotografii teatralnej, na której będą mogli rozpoznać się uczestnicy performansu.

Fotografia zostanie umieszczona między innymi na naszej stronie internetowej.

27 marca godz. 12:00, prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman

--

"Wokół Otella". Warsztaty muzyczne

Zapraszamy do wspólnych eksperymentów dźwiękowych! Uczestnicy warsztatu staną się odbiorcami i współtwórcami procesu syntezy muzyki elektronicznej. Zapoznają się również ze sposobami projekcji dźwięku poprzez wirujące głośniki, wykorzystane w spektaklu.

27 marca 2015 (Sala prób) godz. 15:00-17:00, prowadzenie: Karol Nepelski

Warsztat skierowany do młodzieży w wieku 16-18 lat.

--

"Rodzinne Spacery Teatralne"

Spacery teatralne dedykujemy wszystkim, ciekawym Teatru. Odsłaniamy kulisy, wietrzymy magazyny i zdradzamy rąbki teatralnych tajemnic Zajrzyj za kulisy razem z mamą i tatą! Zabierz ze sobą babcię, dziadka, siostrę i brata. Znajdzie się też miejsce dla ulubionego pluszaka. Odwiedzimy pracownię krawiecką, rekwizytornię i aktorskie garderoby, przymierzymy teatralne kostiumy i staniemy na prawdziwej scenie. Dla najmłodszych spacerowiczów przygotowaliśmy sceniczne zagadki i ciekawostki, a dla starszych anegdoty teatralne. Zapraszamy na rodzinne wędrówki po Teatrze Miejskim, dzieci i dorosłych od lat 5 do 105.

30 marca godz. 9:30, 11:00, prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman

Brak limitów wiekowych.

--

"Pokojówki" Jeana Geneta w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Spektakl

Pięć podwójnych zaproszeń na spektakl grany w dniu 1 kwietnia o godz. 19:00, czeka na naszych widzów w kasie Teatru. Odbiór zaproszeń na hasło: "Dotknij Teatru". Obowiązują zapisy do 20 marca.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Obsada: Dariusz Szymaniak, Szymon Sędrowski, Beata Buczek-Żarnecka, Andrzej Redosz

Więcej informacji o spektaklu: www.teatrgombrowicza.art.pl

1 kwietnia (Mała Scena), godz. 19:00.

***

Wstęp na warsztaty, spacery teatralne i performance jest wolny, po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia do 20 kwietnia (edukacja@teatrgombrowicza.art.pl).

Koordynator Regionalny Dotknij Teatru w Trójmieście: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (Anna Włodarska)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji