Artykuły

Wrocław. "Osąd" Kaliny/Passiniego/Mądzika powraca na scenę

Po dłuższej przerwie na afisz Wrocławskiego Teatru Pantomimy wraca "Osąd" - spektakle 26 i 27 lutego. Temat sądu ostatecznego uwiecznionego na obrazie Hansa Memlinga podjęli trzej reżyserzy, artyści różnego pokolenia, odmiennych estetyk i posługujący się innymi konwencjami teatralnymi Jerzy Kalina, Paweł Passini i Leszek Mądzik.

Dzięki temu udało się skonfrontować na scenie nie tylko różne artystyczne jakości, ale również pokazać najważniejsze kierunki w polskim teatrze: jego aspekt performatywny, czerpiący z tradycji teatru ubogiego; multimedialne rozwiązania scenograficzno-dramaturgiczne oraz symboliczną wizyjność charakterystyczną dla teatru plastycznego.

Motyw egzystencjalnego końca człowieczeństwa, zyskał w tym teatralnym kolażu, rangę metafizycznej podróży. Reżyserom udało się wykorzystać możliwości i specyfikę polskiej pantomimy. Przedstawienie jest bardzo plastyczną i dobrze skonstruowaną dramatycznie ruchową narracją, której siłą są umiejętności zespołu WTP.

Na scenie wystąpi niemal cały zespół aktorski oraz gościnnie Marek Oleksy wieloletni aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Maciej Wyczański - aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie.

***

"Osąd" reż. Jerzy Kalina/Paweł Passini/Leszek Mądzik

26, 27 lutego, godz. 19.00, Duża Scena Teatru Polskiego we Wrocławiu

Rezerwacje: tel. 71 337 21 03

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji